Om oss

The Norwegian Smartgrid Centre er et nasjonalt kompetansesenter for smartgrid. Våre medlemmer samhandler om forskning, innovasjon og kunnskapsdeling for et bærekraftig, sikkert og kostnadseffektivt energisystem.

Ansatte

Jun Elin Wiik

Senterdirektør

E-post: Jun.Wiik@Sintef.no

Tel: 934 19 411

Svein Erik Thorsen

Innovasjonsleder

E-post: Sveine.Thorsen@Sintef.no

Tel: 454 83 390

Vijay Venu Vadlamudi

Fagansvarlig nett, Førsteamanuensis ved Institutt for elektrisk energi, NTNU

E-post: vijay.vadlamudi@ntnu.no

Tel: 735 94 264

Hans Ivar Skjelbred

Fagansvarlig produksjon

Seniorforsker, SINTEF Energi

Tel: 480 74 497

Audun Hagland Bangsund

Senterassistent

E-post: Audun.Bangsund@Sintef.no

Tel: 900 85 651

Tarjei Åkre Reite

Senterassistent

E-post: Tarjei.Reite@Sintef.no

Tel: 456 63 654

Linnea Gateman

Senterassistent

E-post: Linnea.gateman@Sintef.no

Tel: 988 59 695

Christian Naustvik Økland

Senterassistent

E-post: christian.okland@sintef.no

Tel: +47 941 78 728

Styret

Kenneth Brandsås

Styreleder

Nettsjef, Tensio TN AS

Anders Granum

Styremedlem

Special Adviser R&D, Statnett SF

Anngjerd Pleym

Styremedlem

Instituttleder for Institutt for elektrisk energi, NTNU

Arild Fleten

Styremedlem

Leder Teknologi og Utvikling, BKK AS

Geir Horn

Styremedlem

Seniorrådgiver Institutt for Informatikk, UiO

Haakon Engen

Styremedlem

Head of Electrification and Automation, Siemens AS

Kjetil Storset

Styremedlem

Head of Distributed Energy Solutions, Volue AS

Knut Samdal

Styremedlem

Forskningssjef, SINTEF Energi AS

Kristoffer Tanderø

Styremedlem

VP Production & Digitalisation Nordics, Statkraft AS

Ole Jakob Sørdalen

Styremedlem

Chief Innovation Officer, Pixii AS

Per-Oddvar Osland

Styremedlem

R&D Manager, Glitre Nett AS

Rune Østensen

Styremedlem

Direktør Anleggsforvaltning, Hafslund Eco AS

Thomas Pettersen

Styremedlem

Adm. Dir, Embriq AS

Tom Rune Bjørtuft

Styremedlem

Sales & Business Development Manager, ABB AS

Åshild Vatne

Styremedlem

Leder FoU, Elvia AS

Observatører

Bjørnar Fladen

Observatør

Seniorrådgiver, NVE

Khanh Tuan Le

Observatør

Seniorrådgiver, Forskningsrådet

Monica Berner

Observatør

Seniorrådgiver, ENOVA